Sprzęt do rehabilitacji

Sprzęt do rehabilitacji (pionizator, PUR, rotor rehabilitacyjny, rower treningowy) dedykowany jest dla osób po różnego rodzaju kontuzjach, urazach w celu powrotu do pełni zdrowia i cieszyć się sprawnością. W przypadku, gdy schorzenia uniemożliwiają powrót do pełnej sprawności to wykorzystanie sprzętu rehabilitacyjnego pomogą zahamować lub spowolnić postęp choroby. Z rehabilitacji należy korzystać nie tylko wtedy, gdy doznaje się urazu, ale warto także ćwiczyć, żeby zachować jak najdłużej pełną sprawność fizyczną, nawet w wieku seniora np. jeżeli nie możemy korzystać z tradycyjnego roweru to, żeby podtrzymać sprawność mięśni kończyn dolnych, warto skorzystać z rotora rehabilitacyjnego, na którym możemy ćwiczyć w domu.

  • Pionizator – przeznaczony do pionizacji chorych, stosowany między innymi w terapiach pacjentów z porażeniem kończyn, tułowia, mózgowym porażeniem dziecięcym. Pionizatory mają na celu pomoc osobie niesamodzielnej w uzyskaniu i utrzymaniu prawidłowej pozycji stojącej oraz umożliwiają naukę chodzenia.
  • Ambona-DYNAWALK – jest przeznaczony do używania przez osoby niepełnosprawne, w celu odnowienia i ćwiczenia umiejętności stania oraz chodzenia bez pomocy lub z asystą osób trzecich. Przewidziany został on do używania wyłącznie, jako pomoc w zajęciu i utrzymaniu pozycji spionizowanej przez użytkownika oraz w reedukacji chodu, w trakcie procesu rehabilitacji. Posiada w standardzie uprząż asekurującą pacjenta oraz niezależne hamulce na każdym z kół (wyposażone w reduktor/regulator prędkości chodzenia ). W każdym z dwóch rozmiarów występuje możliwość regulacji wysokości i szerokości urządzenia. Można także regulować długość i kąt nachylenia uchwytów.
  • PUR – przyłóżkowe urządzenie rehabilitacyjne przeznaczone jest do stosowania do ćwiczeń rehabilitacyjnych bez konieczności przemieszczania osoby niesamodzielnej.
  • Rotor rehabilitacyjny – urządzenie do ćwiczeń kończyn górnych i dolnych. Rotor rehabilitacyjny można używać niemal w każdej sytuacji, na przykład w domu podczas oglądania telewizji, wystarczy postawić go przed sobą, ułożyć stopy na pedałach, ustawić odpowiedni opór i ćwiczyć.
  • Rower rehabilitacyjny, stacjonarny – dedykowany dla osób borykających się z urazami, czy będących po zabiegach operacyjnych stawów. Pozwala: na płynny ruch podczas ćwiczeń bez ryzyka niekontrolowanych obciążeń; dostosować obciążenie do potrzeb użytkownika; unikanie wstrząsów (brak dodatkowego obciążenia stawów); stabilność podczas pedałowania oraz przerw, co daje komfort bezpieczeństwa.
  • Rower rehabilitacyjny trójkołowy – niezastąpione narzędzia rehabilitacyjne motywujące do pracy zarówno dzieci jak i dorosłych. Umożliwia osobom niepełnosprawnym spędzanie czasu na świeżym powietrzu.