Wypożyczalnia sprzętu wspomagającego i pielęgnacyjnego dysponuje poniżej wymienionym sprzętem

Załączniki domyślnie otwierają się w nowej zakładce. W przypadku problemów z dostępnością proszę zwrócić uwagę czy przeglądarka nie blokuje wyskakujących okienek.

Wypożyczalnia sprzętu wspomagającego i pielęgnacyjnego czynna jest

od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00.

 

Transport sprzętu o dużych gabarytach (np. łóżko, pionizator, rower rehabilitacyjny)

odbywa się wyłącznie w środy i piątki w godzinach 8:00-14:00.

Podpórki, chodziki i balkoniki rehabilitacyjne

dla niepełnosprawnych i / lub osób starszych mających problemy z wstawaniem, chodzeniem oraz utrzymywaniem równowagi. Wymieniony sprzęt efektywnie wspomaga proces wstawania, utrzymywania równowagi, chodzenia oraz rehabilitacji osób starszych czy niepełnosprawnych, gwarantując im bezpieczną stabilność i skutecznie ich aktywizując.

 • ambona – balkonik,
 • chodzik, chodzik 3-kołowy, chodzik 4-kołowy,
 • podpórka 2-kołowa, podpórka krocząca,

oraz inny sprzęt ułatwiający poruszanie się osobom mającym problem z chodzeniem

 • kule łokciowe/kule pachowe
 • laska inwalidzka/ czwórnóg/trójnóg

Wózki inwalidzkie

mogą być używane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń, przeznaczone do ogólnego stosowania – transportu, spacerów i przemieszczania się na niewielkie odległości.

 

Łóżka rehabilitacyjne elektryczne, łóżka rehabilitacyjne metalowe łóżka rehabilitacyjne

Zapewniają nie tylko komfort osobie leżącej, jak i osobie sprawującej opiekę nad osobą niesamodzielną. Łóżka odgrywają rolę w rehabilitacji osób niepełnosprawnych, ponieważ umożliwiają odpowiedni dostęp do osoby leżącej, fizjoterapeutom oraz opiekunom. Dzięki ułatwieniom, które posiada łóżko rehabilitacyjne osoba niepełnosprawna szybciej wykonuje czynności, które byłyby niemożliwe do wykonania bez specjalistycznego łóżka, umożliwiającego siadanie, wstawanie z wyższej pozycji itp. Łóżko obsługujemy przy pomocy pilota. Sterowanie jest bardzo łatwe i może to zrobić pacjent jak i opiekun. Łóżka rehabilitacyjne posiadają funkcję regulacji wysokości, co jest atutem, bo asystent może sprawować opiekę w wygodnej dla siebie pozycji ciała. Dodatkowo łóżka rehabilitacyjne posiadają barierki boczne, zapobiegające przed zsunięciem się osoby niesamodzielnej oraz wysięgnik z uchwytem, ułatwiający samodzielne siadanie i poprawianie pozycji ciała. W łatwy sposób dostosowujemy elektrycznie część podudzia, tułowia i głowy.

 

Stoliki przyłóżkowe

Podnośniki wannowe, podnośniki transportowo-kąpielowy

ułatwiają przemieszczanie oraz transport osób niesamodzielnych. Podnośnik znajduje zastosowanie przy codziennych zabiegach higieniczno – pielęgnacyjnych oraz inny sprzęt wspomagający:

 • krzesła sanitarne
 • krzesła sanitarne
 • kołowe ławeczki wannowe
 • nasadki sedesowe z podpórkami

Koncentratory tlenu, ssaki elektryczny, inhalatory elektryczny

sprzęt wspomagający i ułatwiający oddychanie.

 

Sprzęt do rehabilitacji

Sprzęt do rehabilitacji (pionizator, PUR, rotor rehabilitacyjny, rower treningowy) dedykowany jest dla osób po różnego rodzaju kontuzjach, urazach w celu powrotu do pełni zdrowia i cieszyć się sprawnością. W przypadku, gdy schorzenia uniemożliwiają powrót do pełnej sprawności to wykorzystanie sprzętu rehabilitacyjnego pomogą zahamować lub spowolnić postęp choroby. Z rehabilitacji należy korzystać nie tylko wtedy, gdy doznaje się urazu, ale warto także ćwiczyć, żeby zachować jak najdłużej pełną sprawność fizyczną, nawet w wieku seniora np. jeżeli nie możemy korzystać z tradycyjnego roweru to, żeby podtrzymać sprawność mięśni kończyn dolnych, warto skorzystać z rotora rehabilitacyjnego, na którym możemy ćwiczyć w domu.

 • Pionizator – przeznaczony do pionizacji chorych, stosowany między innymi w terapiach pacjentów z porażeniem kończyn, tułowia, mózgowym porażeniem dziecięcym. Pionizatory mają na celu pomoc osobie niesamodzielnej w uzyskaniu i utrzymaniu prawidłowej pozycji stojącej oraz umożliwiają naukę chodzenia.
 • Ambona-DYNAWALK – jest przeznaczony do używania przez osoby niepełnosprawne, w celu odnowienia i ćwiczenia umiejętności stania oraz chodzenia bez pomocy lub z asystą osób trzecich. Przewidziany został on do używania wyłącznie, jako pomoc w zajęciu i utrzymaniu pozycji spionizowanej przez użytkownika oraz w reedukacji chodu, w trakcie procesu rehabilitacji. Posiada w standardzie uprząż asekurującą pacjenta oraz niezależne hamulce na każdym z kół (wyposażone w reduktor/regulator prędkości chodzenia ). W każdym z dwóch rozmiarów występuje możliwość regulacji wysokości i szerokości urządzenia. Można także regulować długość i kąt nachylenia uchwytów.
 • PUR – przyłóżkowe urządzenie rehabilitacyjne przeznaczone jest do stosowania do ćwiczeń rehabilitacyjnych bez konieczności przemieszczania osoby niesamodzielnej.
 • Rotor rehabilitacyjny – urządzenie do ćwiczeń kończyn górnych i dolnych. Rotor rehabilitacyjny można używać niemal w każdej sytuacji, na przykład w domu podczas oglądania telewizji, wystarczy postawić go przed sobą, ułożyć stopy na pedałach, ustawić odpowiedni opór i ćwiczyć.
 • Rower rehabilitacyjny, stacjonarny – dedykowany dla osób borykających się z urazami, czy będących po zabiegach operacyjnych stawów. Pozwala: na płynny ruch podczas ćwiczeń bez ryzyka niekontrolowanych obciążeń; dostosować obciążenie do potrzeb użytkownika; unikanie wstrząsów (brak dodatkowego obciążenia stawów); stabilność podczas pedałowania oraz przerw, co daje komfort bezpieczeństwa.
 • Rower rehabilitacyjny trójkołowy – niezastąpione narzędzia rehabilitacyjne motywujące do pracy zarówno dzieci jak i dorosłych. Umożliwia osobom niepełnosprawnym spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

 

Skontaktuj się z nami

(91) 455-87-03, wew. 118