ŚWIADCZYMY INDYWIDUALNE PORADNICTWO SPECJALISTYCZNE W FORMIE ZDALNEJ

Zachęcamy do korzystania z indywidualnego poradnictwa specjalistycznego w formie zdalnej!

Pandemia koronawirusa na świecie mocno zmieniła obraz codzienności. Zdajemy sobie sprawę, jak ważne stało się zdroworozsądkowe podchodzenie do wyboru codziennych aktywności tak, aby dbać o bezpieczeństwo i zdrowie zarówno nas samych, jak i innych osób. Dlatego w Centrum Wsparcia „Niezapominajka” dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić uczestnikom projektu  „Zaopiekowani – systemowe wzmacnianie potencjału opiekuńczego rodzin” najbezpieczniejsze formy skorzystania z kierowanych do nich usług.

Mimo pandemii staramy się, aby Centrum Wsparcia opiekunów faktycznych osób niesamodzielnych z powodu chorób otępiennych „Niezapominajka” w Szczecinie nadal aktywnie funkcjonowało. Przypominamy, że w trosce o bezpieczeństwo i komfort uczestników projektu umożliwiamy zdalne skorzystanie z indywidualnego poradnictwa specjalistów np. w trakcie rozmowy telefonicznej. Realizujemy poradnictwo: psychologiczne, prawne, socjalno-ekonomiczne, opiekuńcze, terapeutyczne i fizjoterapeutyczne.

Pozostałe usługi konsultacyjno-doradczo-szkoleniowe oraz opieka wytchnieniowa (świetlica oferująca wsparcie w opiece nad osobami z otępieniem w zastępstwie opiekunów faktycznych) realizowane są z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. W ramach projektu funkcjonuje także wypożyczalnia sprzętu wspomagającego i pielęgnacyjnego.

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie i skorzystania z różnych usług wsparcia!