Ruszają spotkania grupy wsparcia w formie zdalnej

Informujemy, że została utworzona pierwsza samopomocowa grupa wsparcia. Spotkania w jej ramach będą się odbywać w okresie od 13.11.2020 r. do 26.03.2021 r. (6 spotkań) w piątki, w godzinach 16:30–19:30.

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w kraju, tj. epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19, uległa zmianie planowana forma wsparcia. Obecnie, aż do odwołania, spotkania grupy wsparcia odbywać się będą poprzez komunikator internetowy Skype.

Jednocześnie informujemy, że trwa nabór osób chętnych do udziału w projekcie „Zaopiekowani – systemowe wzmacnianie potencjału opiekuńczego rodzin” i skorzystania z indywidualnego poradnictwa specjalistów w formie zdalnej (np. w trakcie rozmowy telefonicznej). Zachęcamy do skorzystania z poradnictwa: psychologicznego, prawnego, socjalno-ekonomicznego, opiekuńczego, terapeutycznego i fizjoterapeutycznego. Przypominamy też, że z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego wsparcie dla uczestników projektu świadczy Wypożyczalnia sprzętu wspomagającego i pielęgnacyjnego w Szczecinie.