Opieka wytchnieniowa

Centrum wsparcia

Uwaga! W związku z aktualną sytuacją epidemiczną w kraju, tj. pandemią koronawirusa SARS-CoV-2, oraz nowymi obostrzeniami i zaleceniami, a także zgodnie z poleceniami wydanymi przez Wojewodę Zachodniopomorskiego oraz Sanepid, do odwołania zostaje wstrzymane realizowanie opieki wytchnieniowej (świetlica wytchnieniowa).

Zajęcia realizowane w tymczasowej siedzibie świetlicy wytchnieniowej przy ul. Krakowskiej 69 zostają wstrzymane do odwołania.

Ważne! W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w kraju, tj. epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19, zmianie ulega miejsce świadczenia opieki wytchnieniowej.

Adres tymczasowej siedziby świetlicy wytchnieniowej

Uniwersytet Szczeciński Instytut Psychologii
ul. Krakowska 69
71-017 Szczecin
(niski budynek na tyłach głównego budynku Uniwersytetu Szczecińskiego).
Opieka wytchnieniowa jest to wsparcie dla opiekunów faktycznych osób niesamodzielnych z powodu chorób otępiennych z terenu miasta Szczecina w formie usług opiekuńczych dla osób niesamodzielnych w zastępstwie opiekunów faktycznych

Świetlica wytchnieniowa czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30 do 16.30. Usługi świadczone są w Domu Pomocy Społecznej ,,Dom Kombatanta’’ im. gen. Mieczysława Boruty-Spiechowicza przy ul. Kruczej 17 w Szczecinie

W celu uzyskania ,,wytchnienia’’ opiekun może powierzyć pod opiekę osobę niesamodzielną na maksymalnie 9 godzin w ciągu dnia do 18 godzin w miesiącu. Z opieki takiej będzie można korzystać bezpłatnie przez okres 18 miesięcy. Świetlica wytchnieniowa obejmuje wsparciem maksymalnie 10 osób dziennie.

Świetlica wytchnieniowa zapewnia usługi: opiekuńcze, wspomagające typu tj. zajęcia usprawniające, prozdrowotne, plastyczne, muzyczne, oraz inne formy terapii dostosowane do stanu zdrowia uczestnika oraz zapewnia wyżywienie w trakcie pobytu śniadanie i obiad. Nabór prowadzony jest w Centrum Wsparcia „Niezapominajka” przy ul. Kruczej 17 w Szczecinie.